לימודי אימון אישי לילדים ונוער

לימודי אימון אישי לילדים ונוער

מה הקשר בין סלט ירקות לעצמאות של ילדים?

בכל שלבי ההתפתחות של תינוק יש מעקב, במטרה לבדוק התפתחות תקינה ואיתור בעיות מוקדם ככל האפשר. לכל שלב יש המאפיינים אותם נצפה לראות אצל הילד, ולכל ילד קצב התקדמות  משלו. בכל שלבי ההתפתחות יש טווח של פעולות אותן אנו מצפים מהילד לעבור, טווח המעיד על התפתחות תקינה. כך למשל, מצופה מתינוקות להתהפך בין גיל ארבעה לשישה חודשים. הליכה צפויה להגיע בגיל שבין תשעה חודשים לשנה וחצי. ככל שהילד גדל וההתפתחות שלו תקינה אנו נצפה ממנו לבצע בכוחות עצמו פעולות שהוא מסוגל. למשל, לאכול, להתלבש, להתקלח וכן הלאה.

לקורס המלא לחצו כאן

לחיוג לחצו 052-8658460

הבעיה מתחילה כשהורים מפנקים את ילדיהם, עושים בשבילם דברים ובדרך זו מונעים מהם להיות עצמאיים. ברור שכוונתם טובה, ואין שום דבר רע בלפנק את הילדים אך כשזה הופך לדבר קבוע, הילד מתרגל שעושים בשבילו, וההורים פותרים לו את הבעיות, אין לו שום סיבה להתאמץ ובדרך זו גם מונעים ממנו להתמודד עם מצבים שאמורים לחשל אותו ולהכין אותו לבגרות. כך למשל ילד בן 7 שכבר אמור להתלבש לבד, רגיל שאמא מלבישה אותו. הוא יושב במיטה ומחכה שאמא תבוא להלביש אותו. ואז יום אחד, אמא חושבת לעצמה שהגיע הזמן שהוא יתלבש לבד והיא גם ממהרת לעבודה, ואומרת לו "אתה כבר גדול, אתה יכול לבד" ובאמת מצפה ממנו לעשות זאת. האמנם? אם עד עכשיו היא הלבישה אותו וכך הוא רגיל, אז למה שיתאמץ עכשיו ויתלבש לבד?

החדשות הטובות שבכל גיל אפשר לשנות וללמד את הילד לעצמאות. איך? נתחיל בשיחה קצרה וממוקדת על כך שהוא יכול ומסוגל ושאתם סומכים עליו שיעשה לבד. נציג לו את התועלות – מה ייצא לו מזה, מה הוא ירוויח. בשלב השני, לבחור דבר אחד איתו תרצו להתחיל. חשוב להתקדם בצעדים ולא להפיל עליו הכל בבת אחת. בשלב השלישי, לתת לו לבצע זאת במטרה שיתמודד ולכן היו סבלניים ואל תתערבו. לאחר שווידאתם שהוא מצליח בפעולה מסוימת, תוכלו לעבור לפעולה הבאה. בהתחלה, הילד לא ישחרר אתכם בקלות ולכן עליכם להיות מוכנים לכך שהוא יפעיל מניפולציות רגשיות וינסה לגרום לכם לעזור לו. תזכרו שאתם עושים את זה בשבילו ולמען עתידו.

הורים שילדים שקיבלו כמשימה ראשונה בדרך לעצמאות להכין סלט ירקות, נדהמו מהתוצאה: הם עשו זאת מצוין, ולא זו בלבד שנהנו, אלא מהר מאוד, ביקשו ללמוד להכין דברים נוספים כמו חביתה, קוסקוס ושאר דברים שהם אוהבים.

כאמור, ילד עצמאי הוא ילד עם ביטחון עצמי גבוה שמאמין ביכולות שלו כי הוריו סומכים עליו ונותנים לו את המרחב לפעול. ילד כזה, יעז להגשים חלומות, להרים את היד בכיתה, ליזום ולהוציא לפועל רעיונות. וגם אם יקבל תשובה שלילית, הוא יידע להתמודד וימשיך הלאה.

לימודי אימון אישי לילדים ונוער הכוללת בתוכה עצמאות מתחילה בגיל צעיר, הרבה לפני הלימודים. אך מכיוון שגם בתחום זה הורים מצפים מילדיהם להיות עצמאיים, לסדר תיק, להכין שיעורי בית, ללמוד למבחנים ולהגיע מוכן לכיתה, חשוב להכין אותם וזה מתחיל שנים קודם לכן.

ככל שנלמד את הילד מגיל צעיר לבצע את הפעולות שהוא יכול ומסוגל, ניתן לו את הזמן להתאמן ולטעות, נאתגר ונסמוך עליו, כך הוא יגדל להיות נער ומבוגר עצמאי שלא יהסס להתחיל עם בחורה או לפנות לבוס שלו לקבל העלאה במשכורת ולבנות לעצמו חיים טובים.

אימון אישי לילדים מתחיל בכישורי חיים ואנו בעט ללמוד מלמדים זאת במטרה שיהיו עצמאים ולא יהיה דבר שלא יצליחו לפתור או לעשות. רוצים לשמוע מה מספרים הורים על האימון שלנו – לחצו כאן

רוצים לדבר איתנו?

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

פרטייך נקלטו בהצלחה

תודה שפנית אלינו!

אשמח לדבר איתכם!

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם

אשמח לתת לכם הצעת מחיר!

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם

לפרטים נוספים
או הזמנה טלפונית

פתח תקווה