לימוד אותיות באנגלית למתחילים

לימוד אותיות באנגלית למתחילים – כתיבה ללמידה מהירה

לימוד אותיות אנגלית לילדים

אנגלית היא השפה הבינלאומית שכולנו נשתמש בה בשלב זה או אחר בחיינו. היא אחת השפות הנפוצות, אך הדבר לא הופך אותה לפשוטה ללימוד. חלק מהילדים צולחים בקלות את לימוד האותיות והשפה החדשה, אך לא מעט ילדים נתקלים בקשיים. יש בה על אותיות שונות לחלוטין וכללים שונים מעברית לדוגמא, היא נכתבת משמאל לימין, קיימות אותיות קטנות וגדולות, אין זכר ונקבה במספרים ובפעלים ועוד. לימוד אותיות באנגלית יכול להיות גם חוויה והטיפים הבאים יעזרו לכם, ההורים, במתן עזרה לילדים.

לקורס המלא לחצו כאן

לחיוג לחצו 052-8658460

טיפ ראשון: הפכו את לימוד כתיבת אותיות באנגלית לחוויה

הטיפ הראשון שנכון לכל תהליך לימוד חדש הוא החוויה. ככל שהילדים ירגישו שהם חווים את הלמידה כחוויה מהנה וכיפית ולא מעיקה, כך הסיכוי שהם ירצו לשמוע עוד, להשקיע ולהירתם ללמידה עולה. כדאי להתחיל ולספר לילדים באילו מדינות מדברים אנגלית, כמה אנשים מדברים אנגלית, להיות סבלניים לגבי תהליך הלימוד ולהפוך אותו לקליל. אפשר "לפזר" אותיות ברחבי הבית,  במקומות רלוונטיים לפי אות ראשונה של חפץ וכך ללמוד את האותיות ואת המילים. לימוד אנגלית אותיות יכול להיות קליל בלימודים בבית.

טיפ שני: קריאה משותפת מעניינת

עשויה להיות בעיה נוספת בלימוד שפה חדשה או לימוד אותיות באנגלית למתחילים עם הפער בין מה שהילדים היו רוצים ללמוד לבין יכולת ההבנה שלהם מבחינה שפתית. הקריאה תורמת ללימוד השפה והאותיות, ולכן חשוב להתאים את קטעי הקריאה לילדים בהתאם לגילם. אפשרות נוספת היא "לשחק" בזיהוי אותיות ומילים במקומות שונים. למשל, להכין יחד מתכון שכל כולו באנגלית, לקרוא את המרכיבים שעל המצרכים והוראות משחק, רק באנגלית במקום בעברית.

טיפ שלישי: לראות ולא רק לקרוא

לימוד אותיות אנגלית לילדים לא יכול להיות מנותק מהמציאות ועולם האנגלית. ילדים צופים בסרטונים ביוטיוב ולכן מומלץ לצפות בסרטים או תכניות באנגלית עם כתוביות בשפה האנגלית מאחר והן גורמות לעיניים להתרכז בהן והילדים יזהו במהירות אותיות שלמדו. ניתן להגדיר מראש פרק זמן מוקצב כך שלא תבלו שעות מול המסך או לחלופין שהילד לא יאבד סבלנות.

טיפ רביעי: משחקי אותיות לילדים

כל ילד נמשך למשחקים אחרים. יש שיאהבו לקרוא ספרים, אחרים ימשכו לחוברות צביעה וחלק למשחקים. לימוד כתיבת אותיות באנגלית יכול להתבצע במגוון משחקים ודרך יצירה. כדאי לחפש אחר חוברות מתאימות, פאזלים וכל משחק שהילד אוהב בשפה האנגלית. אפשר גם להוריד דפי צביעה ועבודה באנגלית מהאינטרנט ואין צורך להרחיק לכת ולרכוש אחר חוברות יקרות. יש לציין כי דפי העבודה צריכים להיות חווייתיים וקלילים ולפי בחירתו של הילד.

טיפ חמישי: לימוד אותיות באנגלית לילדים הוא אתגר מתמשך

ילדים שאנגלית היא לא שפת האם שלהם יתקלו באתגר מתמשך. גם אלו שעבורם abc לימוד אנגלית אותיות נתפס כחוויה, יגלו בהמשך הדרך שהטקסטים הופכים לקשים יותר. שילוב בין שמיעה, כתיבה וקריאה הוא הדרך הנכונה לחשוף את הילדים לשפה ולעזור להם לבסס אותם. יש להתייחס אל לימוד אותיות באנגלית לילדים כאל משימה מתמשכת, וגם אם נראה ששאר הילדים בכיתה מתקדמים יותר, עדיף שהלמידה תהיה לעומק וליצור בסיס טוב על פני מהירות וחיפזון כדי להספיק. ולכן במידה והילד נתקל בקושי חשוב לעצור, להסביר לו ולהמשיך קדימה לנושא הבא. באתר עט ללמוד תוכלו למצוא משחק חוותי ומהנה ללימוד האותיות באנגלית – לפרטים אודות המשחק לחצו כאן

רוצים לדבר איתנו?

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

פרטייך נקלטו בהצלחה

תודה שפנית אלינו!

אשמח לדבר איתכם!

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם

אשמח לתת לכם הצעת מחיר!

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם

לפרטים נוספים
או הזמנה טלפונית

פתח תקווה