לימוד אותיות לגיל הרך במחשב

אותיות לגיל הרך

אותיות לגיל הרך

האלף בית הוא אוסף של אותיות וצלילים. רובנו לא יכולים אפילו לזכור תקופה בה לא ידענו לקרוא או אפילו לכתוב, כך שזה נשמע כמעט אבסורדי שאנו צריכים לדאוג ללמד את הילדים שלנו את האותיות. לימוד אותיות לגיל הרך הוא חשוב ביותר, שכן האלף בית הן אבני היסוד של השפה. על מנת לאפשר לילדנו בסיס טוב לקראת קריאה וכתיבה, הם צריכים להיות מסוגלים לזהות כל אות, כמו גם את הצלילים הקשורים באותה אות. ברגע שיש לילדים את הבסיס והשליטה הם מגלים יותר עניין וביטחון ומוכנים לשלב הבא.

לקורס המלא לחצו כאן

לחיוג לחצו 052-8658460

לימוד אותיות א ב לגיל הרך צריך להתחיל בשלב מוקדם בחיי הילד. לא מומלץ לחכות עד שהילדים יתחילו את בית הספר, כדי שיחשפו בפעם הראשונה לאותיות השפה. צריך לזכור כי המעבר מהגן לבית הספר הוא משמעותי מאוד לרוב הילדים ואנו רוצים להקל עליהם במידת האפשר. המעבר לכיתה א' מצריך מהילדים התמודדות חברתית וקוגניטיבית ולכן הכנה וידע מוקדמים מקלים עליהם מאוד להיקלט בבית הספר ברגל ימין. גיל הגן הוא גיל מצוין להתחיל, שכן יש בשלות וזמן לעשות זאת בצורה חווייתית, מהנה, להתקדם בהדרגה לפי היכולת והמוטיבציה של הילדים. חשוב לזכור שבגיל צעיר אנו מקריאים לילדים ספרים לכן, לימוד אותיות בעברית לגיל הרך, מאפשר להם לזהות את הצלילים ולהתחיל לעקוב אחר מילים ולזהות אותם בזמן שאנו מקריאים להם סיפורים שהם אוהבים.

מדוע חשוב לאפשר לימוד אותיות לגיל הרך?

אין צורך לנסות ללמד את כל האותיות בבת אחת. כל שעלינו לעשות הוא להתרכז בכמה אותיות בכל פעם ולאפשר לילדים לראות, לשמוע ולחוות את האותיות במגוון של דרכים בכל פעם. זכרו שילדים לומדים על ידי שימוש בכל החושים שלהם, ולכן ניתן ללמד באמצעות שמיעה, קריאה וכתיבה. מומלץ להשמיע וללמוד משירים, לקרוא ולדבר וכמובן לצייר ולכתוב. שימוש בכל החושים מאפשר למידה מלאה ושלמה המערבת את כל החושים, כך הלמידה מהנה יותר והם מקבלים הבנה מלאה יותר של הסמלים והייצוג שלהם. כיום המחשב לוקח חלק חשוב ונכבד בחיינו בכלל ובלמידה בפרט, ניתן ואף מומלץ לעשות שימוש גם בכל זה ולאפשר לימוד אותיות לגיל הרך במחשב.

אותיות לגיל הרך – מה הוא מאפשר לילדים?

בנוסף, מחקרים הראו שלימוד אותיות ומשחק עם אותיות מוביל לעיתים קרובות לעניין בצליליהן ובקריאה. שמות האותיות וצלילן דומות למשמעות שלהם בתוך המילה עצמה, בכך למעשה ישנה תמורה כפולה לילדים שלומדים להבין ולזהות אותיות. זיהוי אותיות מאפשר לילדים שליטה ובסיס ראשוניים שמעודדת את הבנתם ואת סקרנותם לקראת שלבים מתקדמים יותר ובהם צירוף אותיות ליצירת מילים, קריאה וכתיבה. כדי לעשות זאת בצורה נעימה ונכונה, מומלץ מאוד לפנות אל מומחים בתחום על מנת לקבל הדרכה וכלים שיסייעו לכם ללמידה חווייתית בהתאמה אישית.

חברת "עט – ללמוד" מתמחה בהקניית מיומנויות של למידה וכישורים לחיים. תכניות החברה מותאמות לצרכי ההורים והילדים בהתאמה אישית. לחברה ניסיון רב בעבודה עם ילדים וליווי של הורים כדי לתת כלים חיוניים ופרקטיים שהופכים את הלמידה לחוויה נעימה ומוצלחת יותר. באתר החברה תוכלו להתרשם ממגוון רחב של סדנאות וקורסים, טיפים חשובים ומאמרים בתחום.
לחצו כאן לסקירת כלל השירותים והמוצרים המוצעים, או צרו קשר בטלפון – 052-8658460

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

פרטייך נקלטו בהצלחה

תודה שפנית אלינו!

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

אשמח לתת לכם הצעת מחיר!

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם

לפרטים נוספים
או הזמנה טלפונית

פתח תקווה

דילוג לתוכן