אימון אישי לנוער

אימון אישי לנוער

אימון אישי לנוער – מה הקשר בין סלט ירקות לעצמאות של ילדים?

בכל שלבי ההתפתחות של תינוק יש מעקב, במטרה לבדוק התפתחות תקינה ואיתור בעיות מוקדם ככל האפשר. לכל שלב יש המאפיינים אותם נצפה לראות אצל הילד, ולכל ילד קצב התקדמות משלו. בכל שלבי ההתפתחות יש טווח של פעולות אותן אנו מצפים מהילד לעבור, טווח המעיד על התפתחות תקינה. כך למשל, מצופה מתינוקות להתהפך בין גיל ארבעה לשישה חודשים. הליכה צפויה להגיע בגיל שבין תשעה חודשים לשנה וחצי. ככל שהילד גדל וההתפתחות שלו תקינה אנו נצפה ממנו לבצע בכוחות עצמו פעולות שהוא מסוגל. למשל, לאכול, להתלבש, להתקלח וכן הלאה.

ומה לגבי הנוער? האם יש מעקב לגבי ההתפתחות שלהם? האם מישהו עוקב שהם מקבלים את הכלים הנכונים שיעזור להם בחיים? אימון אישי לנוער בא לתת מענה לשאלות האלו.

אימון אישי לנוער

לקורס המלא לחצו כאן

לחיוג לחצו 052-8658460

הבעיה מתחילה כשהורים מפנקים את ילדיהם, עושים בשבילם דברים ובדרך זו מונעים מהם להיות עצמאיים. ברור שכוונתם טובה, ואין שום דבר רע בלפנק את הילדים. אך כשזה הופך לדבר קבוע, הילד מתרגל שעושים בשבילו, ההורים פותרים לו את הבעיות, ולכן אין לו שום סיבה להתאמץ. בדרך זו הם גם מונעים ממנו להתמודד עם מצבים שאמורים לחשל אותו ולהכין אותו לבגרות. כך למשל, ילד בן 7 שכבר אמור להתלבש לבד, רגיל שאמא מלבישה אותו. הוא יושב במיטה ומחכה לה שתבוא להלביש אותו. ואז יום אחד, אמא חושבת לעצמה שהגיע הזמן שהוא יתלבש לבד. בנוסף, היא גם ממהרת לעבודה, ואומרת לו "אתה כבר גדול, אתה יכול לבד". היא מצפה ממנו לעשות זאת. האמנם? אם עד עכשיו היא הלבישה אותו וכך הוא רגיל, אז למה שיתאמץ עכשיו ויתלבש לבד?

 

אימון אישי לנוער

איך ללמד את הנוער לעצמאות?

החדשות הטובות שבכל גיל אפשר לשנות וללמד את הילד לעצמאות. איך? נתחיל בשיחה קצרה וממוקדת על כך שהוא יכול ומסוגל ושאתם סומכים עליו שיעשה לבד. נציג לו את התועלות – מה ייצא לו מזה, מה הוא ירוויח. בשלב השני, לבחור דבר אחד איתו תרצו להתחיל. חשוב להתקדם בצעדים ולא להפיל עליו הכל בבת אחת. בשלב השלישי, לתת לו לבצע זאת במטרה שיתמודד ולכן היו סבלניים ואל תתערבו. לאחר שווידאתם שהוא מצליח בפעולה מסוימת, תוכלו לעבור לפעולה הבאה. בהתחלה, הילד לא ישחרר אתכם בקלות ולכן עליכם להיות מוכנים לכך שהוא יפעיל מניפולציות רגשיות וינסה לגרום לכם לעזור לו. תזכרו שאתם עושים את זה בשבילו ולמען עתידו.

הורים שילדיהם שקיבלו כמשימה ראשונה בדרך לעצמאות להכין סלט ירקות, נדהמו מהתוצאה. הילדים עשו זאת מצוין, נהנו וביקשו ללמוד להכין דברים נוספים כמו חביתה, קוסקוס ושאר דברים שהם אוהבים. כאמור, ילד עצמאי הוא ילד עם ביטחון עצמי גבוה שמאמין ביכולות שלו כי סומכים עליו ונותנים לו את המרחב לפעול. ילד כזה, יעז להגשים חלומות, להרים את היד בכיתה, ליזום ולהוציא לפועל רעיונות. וגם אם יקבל תשובה שלילית, הוא יידע להתמודד וימשיך הלאה.

אימון אישי לנוער – למה חשוב לאפשר לילדים לטעות?

אימון אישי לנוער

לימודי אימון אישי לנוער הכוללת בתוכה עצמאות מתחילה בגיל צעיר, הרבה לפני הלימודים. גם בתחום זה הורים מצפים מילדיהם להיות עצמאיים. זה מתחיל בפעולות פשוטות כמו: לסדר תיק, להכין שיעורי בית, ללמוד למבחנים ולהגיע מוכן לכיתה. לכן, חשוב להכין אותם ומומלץ להתחיל מוקדם ככל האפשר.

כאשר ילדים מאמינים שהם יכולים ומסוגלים לבצע פעולות הם לא יהססו לפעול. בנוסף, חשוב לתת להם מרחב להתאמן ולטעות, ולסמוך עליהם. בדרך הזאת הם יגדלו להיות מבוגרים עצמאיים שלא יהססו לגשת לבוס לבקש העלאה, או לדרוש את מה שמגיע להם.  

אימון אישי לנוער מתחיל בכישורי חיים. אנו בעט ללמוד מלמדים זאת במטרה שיהיו עצמאים ולא יהיה דבר שלא יצליחו לפתור או לעשות. רוצים לשמוע מה מספרים הורים על האימון שלנו – לחצו כאן

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

פרטייך נקלטו בהצלחה

תודה שפנית אלינו!

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

אשמח לתת לכם הצעת מחיר!

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם

לפרטים נוספים
או הזמנה טלפונית

פתח תקווה

דילוג לתוכן