בעיות קשב וריכוז ילדים

אימון ילדים עם הפרעות קשב וריכוז

אימון ילדים עם הפרעות קשב וריכוז – משחקים מומלצים

משחק הוא חלק בלתי נפרד מחיי האדם. הוא מתחיל בילדות וממשיך לכל אורך חייו. אצל ילדים המשחק מהווה הרבה מעבר לפעילות מהנה. עבורם, זהו זמן משמעותי שבו הם מביאים לידיי ביטוי הרבה מיכולותיהם ובמקביל לומדים מיומנויות וכישורים חשובים בעלי השפעה על תפקודם בחברה וביום יום, ביניהם, עמידה בכללים וחוקים, איפוק וסבלנות, התמודדות עם הפסד ועוד. מעבר לזה, דרך חוויות המשחק לומדים הילדים לחשוב, לתכנן ולהשתפר ואף להשפיע על הסביבה. לכן, אחת הדרכים באימון ילדים עם הפרעות קשב וריכוז היא דרך משחק.

בעיות קשב וריכוז ילדים

משחק משמש כאמצעי חינוכי עבור מורים להקניית חומרי לימוד בבית הספר ובבית. בדומה להם, גם מטפלים ומאמנים הבינו כי משחק הוא דרך נפלאה להגיע לילדים ולרתום אותם לשיתוף פעולה והקשבה.

דברו איתנו

052-8658460phone

למידע נוסף לחצו כאן

 

בשנים האחרונות עולה השאלה: האם יש לעשות הפרדה בין משחקים לילדים עם בעיות קשב וריכוז לבין ילדים ללא בעיות קשב וריכוז או לא, האם יש צורך לעשות שינוי בחוקים או בכללים כך שילדים אלו יוכלו להתמודד עם חוקי המשחק ולחוות הנאה כשם שילדים ללא הפרעות קשב וריכוז חווים. התשובה נחלקת לשתיים. ראשית, ישנם משחקים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז. משחקים שייצרו במיוחד עבור ילדים אלו. שנית, אין שום סיבה לשנות את הכללים, אלא להיפך. יש לאפשר לילדים להתמודד עם המשחק על ידי תיאום ציפיות בתיווך מבוגר כאשר יש לוודא שהילדים מבינים מהם החוקים ואת הציפייה מהם. כיוון שבעולם האמיתי, החוקים זהים לכולם.

בעיות קשב וריכוז ילדים

אפשרויות המשחקים המוצעות כיום הן רבות ומגוונות ולכל ילד תחומי ענין משלו. כל משחק מכיל אלמנטים שונים שמפעילים ועובדים על תחומים שונים כמו למשל משחק שמפעיל את הדמיון, משחק שמצריך חשיבה אסטרטגית, משחק שמצריך זיכרון ועוד. לכן, חשוב לבחור במשחקים שמסייעים לפיתוח מיומנויות לימודיות וחברתיות. בהרבה משחקים נכנס אלמנט המזל, פעולה שאינה תלויה באדם, כמו למשל הטלת קובייה או מטבע, סיבוב רולטה ועוד, שמהווה מתח ויוצר ענין וסקרנות.

כאשר אנו מחפשים משחקים לבעיות קשב וריכוז חשוב תחילה לבחור את האלמנט עליו אנו רוצים לעבוד עם הילד. אנו יכולים לחפש מגוון של משחקים ומבניהם, כמובן בהתאם לתקציב לבחור את אלו שהכי נראה לכם. ניתן אף לשתף את אותו ולתת לו לבחור וכך להפוך אותו לשותף לבחירה.

 

אימון ילדים עם הפרעות קשב וריכוז בזמן משחק

זמן משחק הוא זמן איכות, לכן נצלו אותו להיות קשובים לילדים. נטרלו הסחות דעות גם לכם וגם להם והיו איתם. מומלץ לקבוע לזה זמן מראש ואף להכניסו ליומן כך שהדבר ייצור ציפייה לילדים וגם אתם תדעו שזה זמן שאתם מפנים לו מראש.

שימו לב להתנהגות של הילדים במהלך המשחק, לדברים שהם אומרים ולתגובות שלהם. האם הם רוצים לנצח בכל מחיר ומוכנים להפר את הכללים, האם הם מצליחים להתאפק ולחכות לתורם ואיך הם מגיבים במידה וקיבלו "עצור" או "המתן תור". האם הם הופכים להיות תוקפנים או בוכים. במקרה כזה חשוב להגיב, לא להיבהל, לכעוס או לצעוק. זכרו שזהו בדיוק מטרתו של המשחק – ללמד את הילדים להתמודד עם משימות, לעמוד בכללים ולשלוט ברגשות.  וכמובן, לאחר שסיימתם למדו אותם לאסוף את אביזרי המשחק – חלק חשוב באחריות אישית.

 

המלצות למשחקים

משחקים להפרעות קשב וריכוז יכולים להתאים לכל ילד, לכן מומלץ לבחור את המשחק לפי העדפותיו. כך למשל, עם ילדים שאומנות היא חלק מהם, מומלץ לבחור משחקים שבסופם הם יוצרים יצירה. למשל, פלסטלינה, צבעי גועש או מים. אם תחומי העניין שלהם הם משחקים שדורשים בניה, תכנון או אסטרטגיה, תוכלו לבחור משחקים כמו לגו, הרכבת מטוסים ועוד. משחקים אלו מתרגלים מוטוריקה עדינה – עבודה של השרירים הקטנים באצבעות. אם תרצו לעבוד על תקשורת בתוך צוות, חפשו משחקי קופסא המצריכים שלושה משתתפים ויותר.

בעיות קשב וריכוז ילדים

כמובן שיש להתאים כל משחק לפי גיל הילדים, הרמה ויכולת ההתמודדות שלהם. המטרה שלהם היא ליהנות ואם הם יצאו מתוסכלים, סיכוי גבוה שהם יסרבו לשתף פעולה בעתיד.  באתר עט ללמוד תוכלו למצוא מגוון משחקים שמומלצים על ידינו. כל משחק עובד על אלמנט שונה. למעבר למשחקים המומלצים לחצו כאן

 

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

פרטייך נקלטו בהצלחה

תודה שפנית אלינו!

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

אשמח לתת לכם הצעת מחיר!

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם

לפרטים נוספים
או הזמנה טלפונית

פתח תקווה

דילוג לתוכן