בעיות קשב וריכוז ילדים 

בעיות קשב וריכוז ילדים

בעיות קשב וריכוז ילדים

ילדים עם בעיות קשב, היפראקטיביות או הפרעות של קשב, יכולים להפיק תועלת רבה משימוש טוב באנרגיה שלהם. ילדים תוססים אלה הם בדרך כלל בעלי מרץ, הם אוהבים לשחק ולרוץ וקשה להם לעסוק במשימות דידקטיות יותר מכמה דקות ברצף, תופעה שזכתה לכינוי "קוצים בישבן". ילדים אלו הם סקרנים ויצירתיים, וכדאי מאוד לנצל את האנרגיה הרבה שיש להם, ולהתאים להם פעילויות לילדים עם הפרעות קשב וריכוז. במאמר הזה נסקור פעילויות שונות בתחום בעיות קשב וריכוז ילדים.

בעיות קשב וריכוז ילדים 

דברו איתנו

052-8658460phone

למידע נוסף לחצו כאן

 

איך לעזור לילדים עם הפרעות קשב וריכוז

עזרה לילדים עם בעיות קשב וריכוז, מטרתה לאפשר להם ללמוד בצורה מותאמת וחווייתית כזו שתסייע לשפר את הקשב ולהחליש את האימפולסיביות, לשפר את עיבוד המידע, לשפר את מצב הרוח של הילד, תאפשר לילדים להבין טוב יותר את רגשותיהם, תגביר את הביצועים הקוגניטיביים ואת הביטחון והאמונה שלהם בעצמם. ילדים עם הפרעות קשב והיפראקטיביות יכולים להגיע רחוק ולממש את הפוטנציאל שבהם אם יודעים לזהות זאת מגיל צעיר ולאפשר להם למידה חווייתית ומותאמת. במסגרת לימודים רגילה הם עלולים ללכת לאיבוד, עקב חוסר היכולת שלהם לשמור על קשב למשך זמן ממושך כמו שיעור בן 45 דקות.

רעיונות לפעילות מותאמת

ישנם כמה תחומים בהם ילדים אלו יכולים להצטיין ותחושה זו יכולה אף לסייע להם להגביר את הביטחון בעצמם ואת היכולת להצליח בתחומי לימוד נוספים. אחד מהם הוא ספורט. מחקרים רבים שבדקו ילדים הסובלים מסימפטומים של הפרעות קשב והיפראקטיביות מצאו שספורט מסייע להם רבות בכך שהוא מפחית את הסימפטומים ומאפשר להם להוציא את האנרגיה ולתעל אותה בדרך מועילה ונכונה. דרך זו נכונה גם לטווח הקצר, שכן היא מאפשרת לילדים אלו לבוא לידי ביטוי ולהצליח, ובנוסף היא מקנה להם הרגלי חיים טובים ובריאים יותר בטווח הארוך.

בעיות קשב וריכוז ילדים 

בעיות קשב וריכוז ילדים – אומנות זה הכי

תחום נוסף הוא מוסיקה. שירה היא לא רק דרך טובה להעביר את הזמן, אלא גם מסייעת בשיפור התפתחות השפה אצל ילדים צעירים ויכולה לשפר את הריכוז והמיומנויות החברתיות לכל קבוצות הגיל. לימוד נגינה על כלי נגינה כמו תופים, גיטרה, פסנתר וכן הלאה, יכול לעזור להגדלת הביטחון, לשפר את המיקוד ולהפחית לחץ. במחקרים אחרים נמצא כי מוסיקה מפחיתה אימפולסיביות ואף עשויה לשפר את היכולת המתמטית אצל ילדים שאובחנו עם ADHD.

תחום נוסף ואהוב על ילדים הוא דרמה ותיאטרון. משחק ומשחק תפקידים יעניקו לילדכם את ההזדמנות להכניס את עצמם לנעליו של מישהו אחר. לימוד קווים מנחים וגבולות והכנה לקראת עלייה לבמה ילמד אותם משמעת עצמית, ויאלץ אותם להשאיר את העכבות שלהם מאחור בכדי להיכנס לאופי הדמות אותו הם משחקים. דרמה היא פעילות טובה המסייעת לילדים לפתח את כישוריהם החברתיים ועוזרת בשיפור הריכוז, ההבנה והביטחון.

בעיות קשב וריכוז ילדים 

תחום נוסף שתורם להתפתחות הקוגניטיבית השכלית והרגשית שלי הילד הוא אומנות. התעסקות באומנות יכולה לכלול פעילויות כגון ציור, פיסול, נגרות, סריגה ועוד. במסגרת היצירה הילד ניתן ללמוד על אמונות, דעות רצונות ותשוקות של הילד. פעילות באומנות מרפאת ומווסתת את הילד מרחיבה אופקים מפתחת סקרנות ומעודדת לחשיבה. מעבר לכך היא מאפשרת להם להביע את הרגשות והחוויות שעוברות עליהם ומאפשרת חופש ביטוי.

חברת "עט – ללמוד" מתמחה בהקניית מיומנויות של למידה וכישורים לחיים. תכניות החברה מותאמות לצרכי ההורים והילדים בהתאמה אישית. לחברה ניסיון רב בעבודה עם ילדים בעלי הפרעות קשב והיפראקטיביות וליווי נכון ומקצועי של ההורים שלהם, הכולל מתן כלים חיוניים ופרקטיים שהופכים את הלמידה לחוויה מותאמת, נעימה ומוצלחת יותר. באתר החברה תוכלו להתרשם ממגוון רחב של סדנאות וקורסים, טיפים חשובים, סרטוני למידה ומאמרים בתחום.
לחצו כאן לסקירת כלל השירותים והמוצרים המוצעים, או צרו קשר בטלפון – 052-8658460

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

פרטייך נקלטו בהצלחה

תודה שפנית אלינו!

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

אשמח לתת לכם הצעת מחיר!

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם

לפרטים נוספים
או הזמנה טלפונית

פתח תקווה

דילוג לתוכן