הווה פשוט חוקים

הדרך ללמוד הווה פשוט בקלות

ילדים ומבוגרים אשר לא דוברי אנגלית או לא מתגוררים בסביבה דוברת אנגלית, עשויים למצוא עצמם מתקשים בהפנמת כללי השפה. האנגלית היא אחת השפות המדוברות והשימושיות ביותר בעולם והישראליים יכולים למצוא עצמם לא פעם משתמשים בה. ככל שהשפה טובה יותר ומהוקצעת יותר, כך ההבנה של הצד השני טובה והתקשורת בין הצדדים איכותית. על מנת להצליח לדבר באנגלית בצורה מובנת יש להבין את הכללים שלה. כללים אלו שונים מאלו של השפה העברית.

אחד מהכללים הוא כללים של פרזנט סימפל. "פרזנט" משמעותו "הווה" (עכשיו) ו"סימפל" משמעותו "פשוט". זהו אחד הזמנים השימושיים ביותר בשפה והכללים שלו ברורים וניתנים לתרגול. בשפה העברית נעשה שימוש דומה כדי לתאר דבר מה שמתרחש "כאן ועכשיו" וכדי לתאר משהו ש"קורה בזמן מסוים". למשל, אפשר להגיד "היא הולכת לקניות בסופר הקרוב" כדי לתאר משהו שנעשה עכשיו וגם כדי לתאר משהו שנעשה בדרך כלל (כלומר בדרך כלל היא הולכת אל הסופר הקרוב). באנגלית אלו שני זמני הווה שונים.

לקורס המלא לחצו כאן

לחיוג לחצו 052-8658460

 

פרזנט סימפל ופרזנט פרוגרסיב

ישנם שני זמני הווה בשפה האנגלית וכיוון שלעברית יש רק זמן הווה אחד, הדבר יכול להיות מבלבל בתחילה. זמן אחד הוא "פרזנט סימפל" והוא מתייחס לכל מה שקורה מעת לעת או מתוכנן להתבצע. הזמן השני הוא "פרזנט פרוגרסיב" והוא מציין מה שקורה עכשיו. כלומר, מה שמתבצע ברגע זה ממש ולשם כך נוכל להשתמש בצירוף המילים: עכשיו, ברגע זה ונוספות.

בבית הספר נלמד הנושא של פרזנט סימפל כללים אך לא כל התלמידים מצליחים להפנים את מה שנאמר בשיעור. לכן, ההורים לוקחים בדרך כלל חלק בתרגול ובהפנמת החומר. כיוון שרוב ההורים בישראל לא דוברי אנגלית ברמת שפת אם (ולפעמים גם לא באופן קרוב אליה), הם יכולים לפנות אל חומרי הלימוד ברשת. הדרך הטובה ביותר ללמוד אנגלית היא להבין את הכללים ולתרגל את השימוש בהם. כיוון שהשימוש ב"פרזנט סימפל" הוא הנפוץ ביותר בשפה, כדאי לשבת ולתרגל אותו שוב ושוב.

ללמוד מהאינטרנט על הווה פשוט חוקים

האינטרנט יכול ללמד אותנו רבות בשלל נושאים ואחד מהם הוא האנגלית. ישנם שלל מאמרים וכתבות שאפשר פשוט לנסות ולקרוא בשפת המקור, השפה האנגלית. כמובן, עבור ילדים צעירים זו יכולה להיות משימה מורכבת אך היא תתאים לבני נוער, סטודנטים ומבוגרים שרוצים לשפר את הידיעה שלהם. עבור תלמידי בית ספר יש לעבור על כללים present simple בצורה מסודרת ולתרגל את השימוש בשפה. היום ישנם סרטונים ברורים שאותם ניתן לעצור ולחזור עליהם שוב ושוב על פי הצורך.

לצד סרטונים אשר מסבירים הכול על כללים של present simple מומלץ לתרגל את החומר. כיוון שמדובר באחד הזמנים השימושיים ביותר, חשוב לתרגלו ועם זאת כדאי לדעת כי כללים פרזנט סימפל נחשבים לפשוטים יחסית. תרגול קבוע ולאורך זמן מוביל להפנמה של החומר. כדי להשיג שיתוף פעולה עם התלמיד, חשוב שהתהליך יהיה נעים, נגיש וברור.

באתר עט ללמוד יצרנו הדרכות, תרגולים וקורס דיגטלי אשר הופכים את תהליך הלמידה למהנה. המטרה שלנו היא לעזור לתלמידים ולהורים לרכוש שפה נוספת בקלות. לפרטים נוספים אודות הקורס הדיגטלי של Present Simple לחצו כאן

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

פרטייך נקלטו בהצלחה

תודה שפנית אלינו!

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

אשמח לתת לכם הצעת מחיר!

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם

לפרטים נוספים
או הזמנה טלפונית

פתח תקווה

דילוג לתוכן