חוקים Present Simple

חוקים Present Simple

בשפה האנגלית ישנו זמן "הווה פשוט". השימוש בו הוא אחד הנפוצים והוא משמש כדי לתאר פעולות שמתבצעות באופן קבוע. בין הפעולות הללו יכולים להיות מנהגים, פעולות מתוכננות מראש וכאלו שחוזרות על עצמן. בעוד שבעברית ישנה חלוקת זמנים של: עבר, הווה, עתיד וציווי, באנגלית החלוקה מורכבת מעט יותר. חוקי פרזנט סימפל שימושיים בשפה ויש להם כללים ספציפיים.

השימוש בהווה פשוט מציג עובדות ופעולות שבשגרה ולכן אפשר לראות שהוא אחד הזמנים הנפוצים לשימוש. ההווה הפשוט מאפשר לנו להפריד בין מה שמתרחש כאן ועכשיו לבין מה שמתרחש מדי יום. כדי להגיד "הם הולכים עכשיו" יהיה צורך להשתמש ב"פרזנט פרוגרסיב" כיוון שזו פעולה שמתבצעת תוך כדי התיאור שלה. לעומת זאת, כדי לתאר כי "הם הולכים מדי יום בערב" יש צורך ליישם חוקים של פרזנט סימפל.

לקורס המלא לחצו כאן

לחיוג לחצו 052-8658460

חוקים של Present Simple

חוקים present simple יהיו שימושיים כדי לתאר פעולות שמתבצעות באופן קבוע (שחוזרים על עצמו), תיאור תחושה, מחשבה ואמירה כללית וכדי לתאר פעולה שכבר מתוכננת ותתבצע בעתיד. פעמים רבות יופיעו במשפט גם מילים שמבטאות זמנים ובהן: כל יום, שעה, חודש ושנה, תמיד, לעתים קרובות, לעיתים רחוקות, בדרך כלל, מדי בוקר, לפעמים, אף פעם ועוד. כל ביטויי הזמן עוזרים לבטא את החזרה של הפעולה, המקרה או התחושה.

חוקי ה present simple שונים מביטוי בזמן הווה בעברית. בעוד שבעברית המשפט "הוא רץ" יכול להתכוון למישהו שרץ עכשיו אך יכול גם להתכוון למישהו שנוהג לרוץ מדי פעם (למשל מישהו שמתכונן למרתון), באנגלית יהיה הבדל בין השניים. באנגלית כדי לבטא את הפעולה שמתבצעת כאן ועכשיו, של מישהו שעכשיו רץ, נשתמש בזמן של פרזנט פרוגרסיב. כדי להגיד שאותו אדם רץ מדי ערב, נשתמש בפרזנט סימפל. בשונה מהשפה העברית, השפה האנגלית מבדילה בין הפעולה שנעשית ברגע זה לפעולה שנעשית בזמן מסוים.

חוקים פרזנט סימפל

כדי שאפשר יהיה להפוך את הזמן לפרזנט סימפל יש להשתמש בחוקים. במקרה של תיאור "אני", "את/ה", "אנחנו" או "הם" שנחשבים ל"קבוצת הרבים", נשתמש בפועל כפי שהוא ללא כל שינוי. למשל, I run ואז נוסיף לרוב את תיאור הזמן כמו "כל יום". מילת הפועל תישאר כפי שהיא. אם נרצה לתאר איש, אישה או בעל חיים שנחשבים ל"קבוצת היחיד" נוסיף לפועל את האות "S" במילה רגילה או "ES" כשסיום המילה הקודמת היא באותיות שורקות (ss, ch, sh, o, x, z ,s) או IES כשמילת הפועל מסתיימת באות Y ולפניה אות ניקוד.

חוקים של present simple הם ברורים ופשוטים, ברגע שמבינים אותם. תרגול חוזר של משפטי הווה פשוט יכול להתבצע גם מהבית. חשוב להבין כי שימוש בחוקים הנכונים במשפט הם המפתח לשפה נכונה. ישנה משמעות גדולה ללימודי האנגלית ולכן כדאי שגם ילדים יתרגלו חוקי present simple משלב מוקדם של רכישת האנגלית.

איך ללמוד את זמני האנגלית והחוקים?

הדרך ללמוד את חוקי הזמנים ובכך חוקים פרזנט סימפל היא קודם כל להבין במה מדובר. אלו שהאנגלית היא אינה שפת האם שלהם יצטרכו ללמוד אותה דרך הפנמת החוקים ורק אז ליישם אותם. לכן, המשימה הראשונה היא להבין מתי יש להשתמש בכל אחד מהזמנים.

במקרה של פרזנט סימפל חוקים פשוטים יחסית ולכן תרגול שחוזר על עצמו יוביל להפנמה ולהצלחה ביצירת משפט ראוי בשפה האנגלית. בעט ללמוד אנחנו הופכים את תהליך הלמידה לפשוט ומהנה ולכן יצרנו קורס דיגיטלי בנושא ומזמינים אתכם להתנסות בחוויה – לפרטים אודות הקורס לחצו כאן

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

פרטייך נקלטו בהצלחה

תודה שפנית אלינו!

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

אשמח לתת לכם הצעת מחיר!

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם

לפרטים נוספים
או הזמנה טלפונית

פתח תקווה

דילוג לתוכן