לימוד אותיות אלף בית

לימוד אותיות אלף בית

לימוד אותיות אלף בית כבר בגיל צעיר – מדוע זה חשוב כל כך?

הורים רבים שואלים את עצמם מתי נכון להתחיל עם לימוד אותיות אלף בית, האם עדיף להתחיל מוקדם – גיל הגן או עדיף לחכות שילדיהם יגיעו לכיתה א’ ושם ילמדו. מיומנות הקריאה והכתיבה היא ללא ספק חיונית ושימושית מאוד, והיא מלווה אותנו לאורך כל חיינו. באופן כללי ילדים בגיל 4-5 בערך, בשלים על מנת להתחיל תהליך של לימוד אותיות אב, אך חשוב מאוד בגילאים אלו לעבור איתם בצורה מהנה ומשחקית כדי שחווית הלמידה תייצר חוויה טובה. כדי שהמילים יהיו מוכרות, ניתן לעשות זאת באמצעות שירי א-ב מוכרים, עלי ידי כרטיסיות מוכנות לזיהוי אותיות, וזאת כדי שיחוו את הלימוד בצורה כיפית ומהנה.

לימוד אותיות אלף בית


לקורס המלא לחצו כאן
לחיוג לחצו 052-8658460

זיהוי אותיות – המכונה גם זיהוי אלפבית – הוא היכולת להבחין בין 22 האותיות של האלף-בית. אם ילדכם כבר מכירים את “שיר האלף בית”, זו התחלה נהדרת! אבל יש יותר בזיהוי אותיות מאשר ביכולת לשיר את המילים. כדי להתקדם עם לימודי אותיות אלף בית שלב אחרי שלב, הילדים צריכים לדעת לזהות כל אות בנפרד, ולנקוב בשמה. ידע בסיסי זה סולל את הדרך להמשך וכבר מקנה להם ביטחון וידע שהם אכן בדרך הנכונה ומאפשר להם כבר לזהות צלילים ואותיות בספרים שהם אוהבים לקרוא.

יתרונות לימוד האותיות

לילדים המכירים את שמות האותיות יש שלושה יתרונות עיקריים – ילדים שיודעים את שמות האותיות ילמדו את צלילי האותיות בקלות רבה יותר וידיעה זאת תקל על המעבר מהגן לכיתה א’. לעומת זאת, ילדים שאינם מכירים את שמות האותיות עד לסיום הגן עלולים לחוות קושי ברכישת הקריאה בכיתה א’. ילדים שיכולים לקרוא בקלות את האותיות, קל יותר להתחיל ללמוד לקרוא. בנוסף, כאשר הם לומדים את שמות האותיות, הם יהיו בעלי מוטיבציה רבה יותר ללמוד עוד על האותיות, על מילים נוספות ונושאים אחרים. הקניה של בסיס טוב תסלול את הדרך להמשך, כך שהילדים יגיעו לכיתה א’ עם ידע ומיומנות שיקנו להם ביטחון ויתרון.

לימוד אותיות אלף בית

ההבדל בין אותיות כתב לאותיות דפוס

כאמור, השפה העברית מורכבת מ – 22 אותיות ועוד 5 אותיות סופיות. אותיות לימוד בשפה העברית מכילות סמלים וצלילים והן מופיעות בדפוס ובכתב. אותיות הדפוס, הנלמדות ראשונות, הן קלות יותר לזיהוי בשל צורה ויזואלית ברורה ופשוטה יותר. אותיות הדפוס מורכבות מרצפים של קוים ישרים ולכן קל לילדים קטנים לזהות אותם. בנוסף, ספרי הילדים מודפסים באותיות דפוס, וגם המחשבים והטאבלטים שהם משחקים הילדים הרבה שעות משתמשים באותיות דפוס ולכן יש לילדים כבר היכרות ראשונית עם סמלים אלו. ולכן, מומלץ להתחיל עם לימוד אותיות מודפסות. אותיות הכתב, אותן לומדים הילדים לקראת סוף כיתה א’ (בבתי ספר מסוימים לומדים במקביל את סגנון הדפוס וסגנון הכתה) ומאופיינות בקווים מעוגלים הדורשים יכולת תנועה מעגלית של האצבעות. כדי לעשות זאת באופן שהילדים ואתם תיהנו מהחוויה והאתגר, והילדים יצאו גם נשכרים, מומלץ לפנות אל חברות מקצועיות בתחום, כדי לקבל כלים מקצועיים.

לימוד אותיות אלף בית

אם אתם מחפשים היכן לומדים אותיות אלף בית בצורה חווייתית ומהנה, חברת “עט – ללמוד” היא הכתובת הנכונה עבורכם. החברה מתמחה בהקניית מיומנויות של למידה וכישורים לחיים. תכניות החברה מותאמות לצרכי ההורים והילדים בהתאמה אישית. לחברה ניסיון רב בעבודה עם ילדים וליווי של הורים כדי לתת כלים חיוניים ופרקטיים שהופכים את הלמידה לחוויה נעימה ומוצלחת יותר. באתר החברה תוכלו להתרשם ממגוון רחב של סדנאות וקורסים, טיפים חשובים ומאמרים בתחום.
לחצו כאן לסקירת כלל השירותים והמוצרים המוצעים, או צרו קשר בטלפון – 052-8658460

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

פרטייך נקלטו בהצלחה

תודה שפנית אלינו!

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

אשמח לתת לכם הצעת מחיר!

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם

לפרטים נוספים
או הזמנה טלפונית

פתח תקווה