לימוד כתיבה לילדים

לימוד כתיבה בעברית לילדים

לימוד כתיבה בעברית לילדים

ילדים בגיל צעיר הם סקרנים מטבעם. סקרנות זו הינה חשובה ביותר שכן היא עוזרת להם ללמוד על העולם ולהכיר את סביבתם טוב יותר. התמצאות ושליטה טובים בסביבה מעניקים לילדים ביטחון רב ומעודדים אותם להמשיך לחקור, להתפתח וללמוד. חלק חשוב בתהליך זה הוא לימוד כתיבה בעברית לילדים. לכן, חשוב מאוד שההורים יאפשרו לסקרנות של הילדים לבוא לידי ביטוי, ויעודדו את המגוון והאפשרויות של הילדים להיחשף לידע ולכלים. כל גיל מאופיין בשלב ההתפתחותי שלו וביכולות הקוגניטיביות, המוטוריות והפיסיות הנלוות אליו. כדאי לשים לב לשלבים אלו על מנת להציג לילדים גירויים מתאימים. גירוי מתאים הוא אתגר שהילד צריך להתאמץ רק במעט על מנת להצליח בו.

לקורס המלא לחצו כאן

לחיוג לחצו 052-8658460

בגיל 3 לערך, המוח בשל לקליטת שפה וזה גם הגיל שהילדים לומדים על ידי חיקוי ושמיעה וכך לומדים לדבר בשפת האם שלהם. סביב גיל 3 יכולתו של המוח לספוג מילים הינה עצומה, ולכן הורים רבים בוחרים ללמד את הילדים שפה נוספת בגיל זה. זוהי דוגמה מצוינת להצגת גירויים מתאימים לשלב ההתפתחותי של הילדים. הצגת גירוי או אתגר מתאימים קשים מדי לשלב ההתפתחותי עלולים ליצור תסכול וחוסר רצון או עניין של הילד ללמוד. גם אתגר קל מדי אינו יעיל, שכן הוא עשוי להיות משעמם והילדים מאבדים עניין די מהר.

לימוד כתיבה בעברית לילדים – מדוע חשוב להתחיל כבר בגיל הגן?

לכל ההורים ישנה שאיפה שילדיהם יצליחו בלימודים כמפתח להתפתחות תקינה והצלחה בחיים. בכל גיל יש אתגרים חדשים איתם יש צורך להתמודד. התמודדות טובה מביאה לצמיחה, למידה והתפתחות. כל צעד הינו חשוב שכן הוא גם הבסיס לצעד הבא אחריו. יסודות למידה הנרכשים כבר בגיל רך יחסית מאפשרים לילדים להקים יסודות חזקים ורחבים, עליהם ניתן לבנות בניין גבוה ורחב של ידע. לכן חשוב כל כך להעניק לילדים כבר מגיל צעיר, כלים וביטחון בעזרתם יוכלו לצבור ידע.

דגשים חשובים בלימוד כתיבה בעברית לילדים

ילדים בגיל שנתיים, שלוש מסוגלים כבר להחזיק טושים וצבעים ביד ולהתחיל לצייר ולקשקש. זו גם הזדמנות מצוינת לאפשר להם להתנסות בחוויה זו. התנסות זו סוללת עבורם את הדרך לשפר את המוטוריקה העדינה והקואורדינציה הנדרשים לצורך ציורים מדויקים יותר ואפילו התחלה של כתיבה. סביב גיל 4 האחיזה של כלי כתיבה נעשית טובה ומדויקת יותר וכבר ניתן לראות העדפה ברורה של יד דומיננטית יותר. זהו גיל בו ניתן להתחיל לימוד כתיבה לילדים. בגיל גן חובה בדרך כלל ילדים נחשפים לכתיבה של אותיות דפוס בעברית. בגיל זה ואולי עוד קצת לפני, מומלץ לעבוד איתם על אחיזה נכונה ולתרגל איתם לימוד כתיבה בעברית לילדים. אחיזה נכונה בגיל זה תוביל בהמשך לכתב יד קריא וסדר במחברות. כדי ללמד ילדים כתיבה והרגלי למידה טובים ונכונים, חשוב להתייעץ עם המומחים בתחום.

חברת "עט – ללמוד" מתמחה בהקניית מיומנויות של למידה וכישורים לחיים. תכניות החברה מותאמות לצרכי ההורים והילדים בהתאמה אישית. לחברה ניסיון של למעלה מ – 15 שנים בעבודה עם ילדים וליווי של הורים לרכישת כלים חיוניים ופרקטיים שהופכים את הלמידה לחוויה נעימה ומוצלחת. באתר החברה תוכלו להתרשם ממגוון רחב של סדנאות וקורסים, טיפים חשובים ומאמרים בתחום. לחצו כאן לסקירת כלל השירותים והמוצרים המוצעים.

 

 

 

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

פרטייך נקלטו בהצלחה

תודה שפנית אלינו!

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

אשמח לתת לכם הצעת מחיר!

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם

לפרטים נוספים
או הזמנה טלפונית

פתח תקווה

דילוג לתוכן