לימוד כתיבת אותיות בעברית

לימוד כתיבת אותיות בעברית לגן חובה

לימוד כתיבת אותיות בעברית לגן חובה – טיפים שיעזרו לכם לעזור לילדכם

לימוד כתיבת אותיות בעברית לגן חובה מתחילים בגיל צעיר. ליתר דיוק זה מתחיל בגן, שם מעודדים את הילדים ללמוד אותיות בעברית. ילדים רבים מגיעים לכיתה א כשהם יודעים לכתוב את שמם ולעתים מספר מילים נוספות. בעברית קיים הבדל בין אותיות "כתב יד" לאותיות ה"דפוס". לימוד אותיות בעברית יכול להיות מהנה ומרתק לחלק מהילדים, אך הוא יכול להיות קשה ומסורבל לאחרים. הורים רבים נתקלים בקשיים כשהם רוצים לעזור לילדיהם ולשם כך ריכזנו מספר טיפים לעזרה.

לקורס המלא לחצו כאן

לחיוג לחצו 052-8658460

לפני שנתחיל, כדאי לדעת כי למידת אותיות בעברית לוקחת זמן ומשתנה מילד לילד, אך יכולה להיות מהנה. ככל שהילד ירגיש פחות לחץ על הלימוד וככל שהלמידה תהיה חווייתית, כך הסיכוי שילמד תוך זמן סביר ויהיה בקצב של כיתתו, עולה. כהורים, יש לכם חלק חשוב בתהליך הלמידה, הפחתת הלחץ והפיכתה לנעימה במקום מלחיצה.

לימוד כתיבת אותיות בעברית לגן חובה בכיף

הטיפ הראשון לאלו שרוצים לדעת איך לומדים אותיות בעברית הוא להקפיד על הנאה. ככל שזה נוגע לילדים, הנושא של אותיות בעברית לימוד יכול להוביל ללחץ ובמיוחד אם שאר הילדים בכיתה כבר שולטים בחומר. ניתן לשחק משחקי אותיות, להשתמש בחוברות, לכתוב תוך שימוש בעפרונות צבעוניים ולחפש את הדרך שתהיה הכי נעימה לילד.

קוראים ביחד

הקריאה היא חוויה והיא חלק בלתי נפרד מהטמעת האותיות. לימוד כתיבת אותיות בעברית נועד גם כדי לקרוא אותן ולכן כדאי לקרוא ביחד. הורים לילדים שמתחילים לקרוא חושבים לפעמים שמהרגע שהילד קורא בעצמו הוא כבר לא "צריך" אותם. למעשה, ילדים רבים עוד לא בשלים לקרוא בעצמם והם נמנעים מהקריאה כיוון שעוד לא ביססו את כל האותיות. קריאה משותפת יכולה להיות מהנה מאד, להוות זמן איכות להורה עם הילד ולעזור לו לעקוב אחר המילים והאותיות. זהו חלק חשוב מאד בהטמעת האותיות והשפה, המהווה את הבסיס להמשך, ומעל לכל מפחיתה מהלחץ שהילד חווה.

לימוד כתיבת אותיות בעברית לגן חובה – משחקים כדי ללמוד

לימוד כתיבת אותיות בעברית לגן חובה אשר מתבצעת תוך כדי משחק היא דרך נפלאה לשלב בילוי מהנה עם הילד יחד עם למידה טובה יותר. ישנם מגוון משחקים המתאימים לשלבי הקריאה הראשונים, כולל התאמות בין אותיות למילים, פאזלים ומשחקי זיכרון, ביניהם תוכלו למצוא באתר עט ללמוד משחק חווייתי  שילדים מאוד אוהבים שנקרא "עת לאיית". לפרטים אודות המשחק לחצו כאן.

כמובן, חשוב לבחור במשחק שהילד מתחבר אליו וקשור לעולמו ולא לנסות להציע לו בכוח משחקים שהוא לא אוהב (למשל, ילדים שלא אוהבים לצבוע לא ייהנו מחוברת צביעת אותיות). כשהילדים לומדים לכתוב אותיות בעברית, הם פועלים מתוך סקרנות ועניין וככל שנצליח לגרות את אותם לחוויה, כך הלמידה תהיה מעמיקה וטובה יותר.

ללמוד אותיות בעברית תוך חשיפה מתמדת למילים

ככל שאנחנו נחשפים יותר לשפה ולאותיות, כך אנחנו יכולים להתחבר אליה. למידת אותיות בעברית צריכה להתבצע כשהילד נחשף לאותיות ורואה אותן מול העיניים במהלך היום. בצורה זו אנו מחברים את הלמידה לפעילות יום יומית ולא מנתקים אותה ממה שקורה לילד בחייו. למשל, אותיות על המקרר וכתיבת מילה חדשה כל יום עשויות לגרות את הילד ולגרום לו להתעניין באותיות ובמה שכתוב. הוספת פתקים בבית עם מילים קטנות או אותיות, יכולה להיות מהנה ופתק עם הסנדוויץ' שנשלח לבית הספר יכול גם הוא לגרות את תפיסת האותיות.

על מנת להקל על הילדים כך שילמדו את אותיות הכתב בצורה נכונה, אנו בעט ללמוד פיתחנו קורס דיגיטלי ללימוד כתיבת האותיות. הקורס מכיל סרטוני וידאו ממוקדים ומראה איך נכון לכתוב את האותיות.
הילד יכול לצפות בסרטונים בכל שלב ובכל זמן שנוח לו ללא הגבלה – לפרטים מלאים על הקורס לחצו כאן

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

פרטייך נקלטו בהצלחה

תודה שפנית אלינו!

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

אשמח לתת לכם הצעת מחיר!

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם

לפרטים נוספים
או הזמנה טלפונית

פתח תקווה

דילוג לתוכן