לימוד כתיבת אותיות לגיל הרך

לימוד כתיבת אותיות לגיל הרך

ביסוס תהליך הלמידה בגיל הרך יכול להקל על הילדים בשנים הראשונות בבית הספר. יש ילדים אשר מוכנים ורוצים ללמוד את האותיות והכתיבה כבר בגיל הרך, וכהורים, אתם יכולים להעניק להם כלים שיקדמו אותם ויהפכו את הלמידה לחוויה מהנה. לימוד אותיות לגיל הרך לא יכול לבוא בכוח אלא רק כחוויה ומשחק ולנו יש יכולת לקדם את הילדים ואפילו ליהנות מכך בעצמנו.

לקורס המלא לחצו כאן

לחיוג לחצו 052-8658460

קיים מגוון גדול של משחקים בהם גם חוברות צביעה, משחקי קופסה, משחקי קלפים ורבים אחרים שכולם מסייעים גם בלימוד האותיות בעברית. ילדים באופן טבעי נהנים ממשחק ויצירה ועבורם כל העולם יכול להיות משחק. למידת אותיות לילדים יכולה להיות חוויה נפלאה כיוון שהם סקרניים מטבעם. אתם, עליכם ההורים, צריכים למצוא את מוקדי העניין של ילדכם ולהציע לו את המשחקים שיעניינו אותו.

חשיבות הקריאה המשותפת

ילדים אוהבים מאד לשמוע סיפורים. ברגע שהם לומדים את האותיות הם יכולים להתחיל לזהות בעצמם את חלקן. מומלץ להמשיך לקרוא, כמעט כרגיל, אך מדי פעם לעצור מול אותיות שהילדים כבר אמורים לזהות. כדאי להציע להם לזהות אותיות מוכרות בעצמם, אך כדאי לזכור כי לימוד אותיות לילדים לא יכול לבוא על חשבון זמן הסיפור אלא כחלק חווייתי. אם הילד מביע התנגדות לזיהוי האותיות, מומלץ שלא ללחוץ ולהמשיך בקריאה. בעתיד אפשר יהיה לנסות להציע לו לנסות לזהות אותיות מוכרות.

לזהות ולכתוב – שתי מיומנויות שונות

לימוד אותיות א-ב לגיל הרך כולל שתי מיומנויות חדשות. האחת היא זיהוי האותיות שזו הקריאה. השנייה היא כתיבת האותיות. אלו שתי מיומנויות שונות ויתכן מאד שילד אחד יהיה יותר טוב בזיהוי ואחר יהיה יותר טוב בכתיבה. בזיהוי, על הילד לזכור כיצד נראית האות, מה שמה, ואיך היא נשמעת. בכתיבה, יש צורך להפעיל יכולות של מוטוריקה עדינה וחשוב לשים דגש על אחיזת עיפרון נכונה – משימה שעלולה להיות מורכבת עבורו.

לימוד כתיבת אותיות לגיל הרך דורשת מיומנויות שונות

כשהילדים מתחילים לכתוב כדאי להסתכל על אופן החזקת העיפרון ולבדוק כי הם לא מתקשים בגזרה זו. ילדים רבים חווים קשיים בכל הנוגע למוטוריקה עדינה. אין זה אומר שהם לא מבינים, לא מזהים אותיות או שהם פחות מסוגלים לרכוש את השפה. אלא, רק שיש להם קושי מסוים במוטוריקה העדינה שניתן להתגבר עליו דרך תרגילים ואימון. במקרה שבו זיהיתם קושי בהחזקת עיפרון, צבע או מספריים, כדאי לבדוק אם הקושי נובע מחולשה של חגורת הכתפיים ולעשות במקביל גם תרגילים לחיזוק שלהן.

לתת לילד להתנסות וגם לטעות

אחד הקשיים של הורים רבים בעידן הנוכחי הוא לאפשר לילד לטעות. אנחנו כל כך רוצים להיות שם בשביל הילדים שלנו שחשוב לנו לכוון, לתקן ולמנוע מהם לעשות טעויות. בפועל, כולנו טועים וזה חלק בלתי נפרד מתהליך לימוד כתיבת אותיות לגיל הרך. אין צורך להתרגש מאותיות שנכתבות ככתב מראה, זאת תופעה מוכרת ומסתדרת לרב עם הגיל, ולכן כל מה שצריך הוא פשוט לתת לילד להתנסות וליהנות מהלמידה החדשה.

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

פרטייך נקלטו בהצלחה

תודה שפנית אלינו!

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

אשמח לתת לכם הצעת מחיר!

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם

לפרטים נוספים
או הזמנה טלפונית

פתח תקווה

דילוג לתוכן