קטעי קריאה באנגלית לכיתה ח

קטעי קריאה באנגלית לכיתה ז

קטעי קריאה באנגלית לכיתה ז

חטיבת הביניים מעמידה בפני התלמידים אתגרים שונים. הציפיות מבחינת רמת הלימוד גבוהות יותר מכפי שהם הורגלו אליהם ובשלב זה רוב התלמידים מוכנים לחומר לימוד מעמיק וגבוה יותר. אחד המקצועות החשובים שמשמשים גם לעתיד הוא מקצוע האנגלית. לימודי האנגלית כוללים קטעי קריאה באנגלית לכיתה ז, מיומנות קריאה, כתיבה, דיבור והבנת הנשמע.

קריאה באנגלית לכיתה ז בדרך כלל לא תהיה ברמה של קריאת ספרים שלמים (אם כי כמובן שיש יוצאי דופן), אך הציפייה מהתלמידים היא שיוכלו לקרוא מספר שורות ברצף ושיבינו את הטקסט. כיוון שרובנו לא דוברים אנגלית ביום יום, אנחנו צריכים למצוא את הדרך לעודד את הילדים לקרוא וללמוד את השפה.

דברו איתנו

052-8658460phone

למידע נוסף לחצו כאן

קטעי קריאה באנגלית לכיתה ז

קטעי קריאה באנגלית לכיתה ז יכולים להיות בעלי שלוש עד חמש פסקאות והציפייה היא שהתלמידים יצליחו לקרוא ולהבין אותן. אין צורך לצפות מהילדים לקרוא ספר שלם אלא מספיק שהם יוכלו לקרוא בכל פעם עוד פסקה, שתיים או שלוש. לקריאה יש חשיבות רבה לא רק מבחינת דרישות הלימוד אלא גם מבחינת יכולת קליטת והטמעת השפה.

קטע קריאה באנגלית לכיתה ז ילמד אותם את חוקי השפה, יעשיר את אוצר המילים שלהם ויעזור להם להתמודד בהמשך הדרך עם טקסטים ארוכים יותר. כמובן, חשוב שקטע הקריאה לא יהיה ילדותי מדי כיוון שאז התלמידים ירגישו בזלזול. קטע הקריאה יכול להיות מותאם גם לרמת הלימודים וגם לרמת העניין.

קטעי קריאה באנגלית לכיתה ח

קטע קריאה באנגלית לכיתה ח יעלה מעט ברמה. לפעמים הטקסטים ייראו דומים לאורך כל חטיבת הביניים, אך אפשר לצפות מהתלמידים לקרוא טקסטים ארוכים ומורכבים יותר. לצד כל זאת חשוב לזכור כי למידה משמעותית נעשית בדרך כלל מתוך חוויה ולכן ככל שהטקסט יהיה מעניין יותר כך הסיכוי לשיתוף פעולה מצד הילד גבוה יותר.

קטעי קריאה באנגלית לכיתה ח יכולים להיות מאתגרים מעט ואלו יכולים להיות גם סיפורים קצרים. ילדים אשר מרגישים בנוח יוכלו להתחיל לקרוא ספר של ממש ועל ההורים להיות סבלניים ולדעת כי יתכן שהקריאה תיקח זמן רב. אין כל בעיה עם הקצב כל עוד נעשית קריאה.

טיפים לעידוד הקריאה

אחת השאלות של הורים לילדים בחטיבות הביניים היא כיצד אפשר לעניין אותם לקרוא יותר. בין אם מדובר על קטע קריאה באנגלית לכיתה ז ובין אם לכיתה ח, הרמה יכולה להתחיל להיות מאתגרת והתפקיד של ההורים הוא לעודד ללימוד בצורה חיובית. לשם כך צירפנו מספר טיפים:

להתחיל לקרוא ב"קטן" – קטעי קריאה באנגלית לכיתה ז

עדיף לקרוא טקסטים קצרים ומדי פעם מאשר לעולם לא. גם אם הילד בכיתה ז או ח עוד לא מרגיש בנוח לקרוא זה לא אומר שהוא לא יכול. עדיף להתחיל ממשימות קטנות, לחפש קטע קריאה באנגלית לכיתה ח שיהיה קצרצר ואפילו להציע לילד לקרוא רק שורה או שתיים בכל פעם. כמו כן, כדאי לעודד את הילדים לקרוא תוויות של מוצרים באנגלית וכך לתת להן משימות מדודות.

אנו, בעט ללמוד, יצרנו קורס דיגיטלי המכיל טקסטים מוקלטים באודיו וכך יכול הילד לתרגל קריאה בקצב שלו – לפרטים אודות הקורס לחצו כאן

לעבוד עם מילון

כדאי לעודד את הילדים לקרוא עם מילון (יכולה להיות כמובן גם אפליקציה) ולבקש מהם לשאול שאלות אם הם רוצים. אין כל בעיה להשתמש בכלי עזר וגם ההורים יכולים לשתף פעולה, אם ישנה נכונות מצד הילדים.

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

פרטייך נקלטו בהצלחה

תודה שפנית אלינו!

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

אשמח לתת לכם הצעת מחיר!

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם

לפרטים נוספים
או הזמנה טלפונית

פתח תקווה

דילוג לתוכן