בלוג

מתנות סוף שנה לתלמידים

מתנות סוף שנה לתלמידים – 3 רעיונות שימושיים

בכל סוף ותחילת שנה, מתחיל החיפוש אחרי מתנות סוף שנה לתלמידים וילדי הגן. ועדי הורים, ארגונים וחברות מחפשות רעיונות למתנות סוף שנה לתלמידים בעלי ערך מוסף שישמשו אותם לאורך תקופה ולא יזרקו בבית ויצברו אבק. לאחר הגדרת התקציב, החלק החשוב לא פחות בבחירת המתנה הוא הערך המוסף שלה, מה שבד"כ מקשה על מציאת המתנה.
לימוד אותיות אלף בית

לימוד אותיות אלף בית

הורים רבים שואלים את עצמם מתי נכון להתחיל עם לימוד אותיות א-ב, האם עדיף להתחיל מוקדם - גיל הגן או עדיף לחכות שילדיהם יגיעו לכיתה א' ושם ילמדו. מיומנות הקריאה והכתיבה היא ללא ספק חיונית ושימושית מאוד, והיא מלווה אותנו לאורך כל חיינו. באופן כללי ילדים בגיל 4-5 בערך, בשלים על מנת להתחיל תהליך של לימוד אותיות אב
בעיות קשב וריכוז ילדים 

בעיות קשב וריכוז ילדים

ילדים עם בעיות קשב, היפראקטיביות או הפרעות של קשב, יכולים להפיק תועלת רבה משימוש טוב באנרגיה שלהם. ילדים תוססים אלה הם בדרך כלל בעלי מרץ, הם אוהבים לשחק ולרוץ וקשה להם לעסוק במשימות דידקטיות יותר מכמה דקות ברצף, תופעה שזכתה לכינוי "קוצים בישבן".
לימוד אותיות לגיל הרך במחשב

אותיות לגיל הרך

האלף בית הוא אוסף של אותיות וצלילים. רובנו לא יכולים אפילו לזכור תקופה בה לא ידענו לקרוא או אפילו לכתוב, כך שזה נשמע כמעט אבסורדי שאנו צריכים לדאוג ללמד את הילדים שלנו את האותיות. לימוד אותיות בעברית לילדים הוא חשוב ביותר, שכן האלף בית הן אבני היסוד של השפה. על מנת לאפשר לילדנו בסיס טוב לקראת קריאה וכתיבה, הם צריכים להיות מסוגלים לזהות כל אות, כמו גם את הצלילים הקשורים באותה אות. ברגע שיש לילדים את הבסיס והשליטה הם מגלים יותר עניין וביטחון ומוכנים לשלב הבא.
קטעי קריאה קצרים באנגלית

קטעי קריאה באנגלית למתחילים

לימוד אנגלית בגיל צעיר הוא חשוב וחיוני מאד. השפה האנגלית היא השפה המדוברת והשימושית ביותר בעולם המערבי והשליטה בה חיונית ועושה את החיים קלים ונוחים במצבים רבים. אמנם, במערכת החינוך הרשמית לימודים פורמליים מתחילים בגיל 6 בערך, אך החלטה זו התקבלה בעיקר בשל מוכנות פיזית ורגשית של הילדים, על מנת שיוכלו לשבת זמן רב וללמוד ובו בזמן להיות בשלים מבחינה חברתית כדי לעמוד באתגר בהצלחה.
לימוד כתיבה לילדים

לימוד כתיבה בעברית לילדים

ילדים בגיל צעיר הם סקרנים מטבעם. סקרנות זו הינה חשובה ביותר שכן היא עוזרת להם ללמוד על העולם ולהכיר את סביבתם טוב יותר. התמצאות ושליטה טובים בסביבה מעניקים לילדים ביטחון רב ומעודדים אותם להמשיך לחקור, להתפתח וללמוד. לכן חשוב מאוד שההורים יאפשרו לסקרנות של הילדים לבוא לידי ביטוי, ויעודדו את המגוון והאפשרויות של הילדים להיחשף לידע ולכלים.