בלוג

לימודי אימון אישי לילדים ונוער

לימודי אימון אישי לילדים ונוער

בכל שלבי ההתפתחות של תינוק יש מעקב, במטרה לבדוק התפתחות תקינה ואיתור בעיות מוקדם ככל האפשר. לכל שלב יש המאפיינים אותם נצפה לראות אצל הילד, ולכל ילד קצב התקדמות  משלו. בכל שלבי ההתפתחות יש טווח של פעולות אותן אנו מצפים מהילד לעבור, טווח המעיד על התפתחות תקינה. כך למשל, מצופה מתינוקות להתהפך בין גיל ארבעה לשישה חודשים.
לימוד כתיבת אותיות בעברית

לימוד כתיבת אותיות בעברית

למידת האותיות מתחילה כבר בגן החובה, בו מעודדים את הילדים ללמוד אותיות בעברית. ילדים רבים מגיעים לכיתה א כשהם יודעים לכתוב את שמם ולעתים מספר מילים נוספות. בעברית קיים הבדל בין אותיות "כתב יד" לאותיות ה"דפוס". לימוד אותיות בעברית יכול להיות מהנה ומרתק לחלק מהילדים, אך הוא יכול להיות קשה ומסורבל לאחרים. הורים רבים נתקלים בקשיים כשהם רוצים לעזור לילדיהם ולשם כך ריכזנו מספר טיפים לעזרה.
אותיות א ב לילדים

אותיות א ב לילדים

ילדים רבים מתרגשים להגיע ליום הראשון של הלימודים. בשלב זה חלקם מכירים מראש את אותיות ה א ב, במלואן או בחלקן ואחרים ילמדו אותן לראשונה במהלך השנה הראשונה. באופן טבעי חלק מהילדים מתקדמים במהירות גבוהה יותר מאחרים, אך חשוב לדעת כי גם אלו שמתעכבים עם הלימוד יגיעו לשלב שהם יודעים את כל האותיות, אך יתכן והם יצטרכו יותר תרגול אותיות א ב.
קריאה עם ניקוד לכיתה א

קריאה עם ניקוד לכיתה א

תהליך רכישת הקריאה מתחיל אצל רב הילדים בכיתה א'. המעבר למסגרת חדשה על כל היבטיה מייצר התרגשות גם אצל ההורים וגם אצל הילדים.
צמצום והרחבת שברים הסבר

צמצום והרחבת שברים הסבר

בשלוש השנים הראשונות בבית הספר לומדים הילדים במקצוע החשבון נושאים רבים. עיקר הדגש הוא על מספרים טבעיים, או בשמם השני, מספרים שלמים, בנושא זה, נדרשים לדעת פעולות חשבון כמו חיבור וחיסור, כפל וחילוק, מספר עוקב ומספר קודם, ציר מספרים וכתיבה של המספרים במילים. בכיתה ג' ממשיכים התלמידים להעמיק את הנושא בתחום המבנה העשרוני עד למספרים בתחום הרבבה.
נושאי שיחה עם ילדים

נושאי שיחה עם ילדים

העצמה לילדים מתחילה בגיל צעיר, על ידי מסרים ודוגמא אישית של ההורים ומאפשרת לילד להעז לחלום בגדול כל דבר שרק ירצה. כאשר אנו מלמדים את ילדינו לסמוך על עצמם, על היכולות שלהם, להבין שכל "כישלון" הוא הזדמנות לנסות שוב, אנו מאפשרים להם להשיג כל מטרה וכך להגשים את החלומות שלהם, גדולים ככל שיהיו. מרכיב חשוב בהעצמה אישית לילדים הוא יצירת מרחב בטוח עבורם לשיתוף החוויות שעוברות עליהם ביום יום.