בלוג

אותיות בעברית בכתב

אותיות בעברית בכתב

כבר בגן נחשפים הקטנטנים ל-22 אותיות בעברית. בשפה העברית קיימים שני סגנונות כתיבה. בשלב הראשון לומדים הילדים את הסגנון הראשון הנקרא "דפוס", ועליהם להכיר כל אות בשמה ולזהות אותה בטרם כניסתם לכיתה א'. הכתיבה של סגנון זה מאופיינת בקווים ישרים, חדים. הסגנון השני נקרא "כתב" והכתיבה בסגנון זה מאופיינת בקווים מעוגלים, אותו הם ילמדו בשלב מאוחר יותר בבית הספר.

חוקי ה Present Simple

בשפה האנגלית ישנו זמן "הווה פשוט". השימוש בו הוא אחד הנפוצים והוא משמש כדי לתאר פעולות שמתבצעות באופן קבוע. בין הפעולות הללו יכולים להיות מנהגים, פעולות מתוכננות מראש וכאלו שחוזרות על עצמן. בעוד שבעברית ישנה חלוקת זמנים של: עבר, הווה, עתיד וציווי, באנגלית החלוקה מורכבת מעט יותר. חוקי פרזנט סימפל שימושיים בשפה ויש להם כללים ספציפיים.

כללים של Present Simple

ילדים ומבוגרים אשר לא דוברי אנגלית או לא מתגוררים בסביבה דוברת אנגלית, עשויים למצוא עצמם מתקשים בהפנמת כללי השפה. האנגלית היא אחת השפות המדוברות והשימושיות ביותר בעולם והישראליים יכולים למצוא עצמם לא פעם משתמשים בה. ככל שהשפה טובה יותר ומהוקצעת יותר, כך ההבנה של הצד השני טובה והתקשורת בין הצדדים איכותית.

פרזנט סימפל תרגול

אחד הזמנים השימושיים והנפוצים ביותר בשפה האנגלית הוא "פרזנט סימפל". בעברית נקרא לו "הווה פשוט" והשימוש בו נעשה לצורך תיאור פעולה המבצעת מדי פעם, באופן קבוע או לתיאור פעולה שמתוכננת להתבצע. תלמידים, סטודנטים ואפילו אנשי עסקים, אשר רוצים לשפר את כישורי השפה האנגלית שלהם, יבצעו תרגול פרזנט סימפל ויתעמקו בהבנת הזמנים באנגלית.
כללי קריאה נכונה באנגלית

הילד שלכם החליט שהגיע הזמן לשפר את הקריאה באנגלית? נהדר. הנה כמה דברים שיכולים להקל עליכם משמעותית שלא מלמדים בבית הספר ושכדאי שתדעו. אחת הבעיות הנפוצות בקריאה שחשוב לדעת היא שיש כללי קריאה נכונה באנגלית. אנגלית ועברית הן שתי שפות שונות עם כללים וחוקים משלהן גם בקריאה וגם בכתיבה. כדי לאפשר לילדים ואף למבוגרים ללמוד את השפה כך שתהיה להם נקודת פתיחה טובה חשוב ללמוד ולהכיר את חוקי הקריאה. הטעויות והקושי בקריאה נובעות בשלב רכישת השפה, ממש בתחילת למידת האותיות כאשר הרבה ילדים עושים הקבלה משפת האם, עברית, לאנגלית
שבר מעורב לשבר מדומה

איך הופכים שבר מעורב לשבר מדומה

בכיתה ד' מתחילים ללמוד בחשבון את נושא השברים. בהתחלה, הילדים לומדים את הבסיס - שברים פשוטים. לומדים לראשונה את המושג "שבר" ו-"שבר פשוט", ממה הוא מורכב, איך הוא נראה וצורות שונות שלו. הם לומדים את השמות של השברים כמו חצי, רבע, שליש ושמינית. לומדים להבין מה המשמעות של המספר שנמצא למעלה ומה המשמעות של המספר שנמצא למטה ואיך קובעים מי למעלה ומי למטה. לאחר מכן מגיע השלב של פעולות החשבון. התלמידים לומדים לפתור תרגילים של חיבור וחיסור עם מכנה דומה ומכנה שונה בשילוב עם שאלות מילוליות.