איך ללמד שברים פשוטים

איך ללמד שברים פשוטים?

מקצוע חשבון מביא איתו התמודדויות חדשות ומאתגרות לילדים החל מכיתה א'. מקצוע זה מקבל יחס מיוחד מהורים ולכן משפיע באופן ישיר על הביטחון העצמי של הילד, ומשליך על הפן החברתי. הדבר תופס תאוצה עם הכניסה לכיתה ד' שבו הילדים כבר גדולים דיו ולומדים לראשונה את המושג שבר שמטלטל את כל מה שהכירו. כאילו לא הספיק להם חיבור וחיסור עם ובלי המרה, כפל וחילוק עם ובלי שארית עכשיו מגיע הנושא הקשה מכל. הקושי נובע בעיקר כי חשוב לדעת איך ללמד שברים פשוטים וזאת מאחר שחשוב להבין שעד לשלב הזה למדו הילדים מספרים שלמים כמו 2,50, 149 ועכשיו הם עוברים שלב: ממספרים טבעיים לשברים, חלק מתוך השלם והרבה מהם מסתבכים, החומר לא מוטמע טוב או במילים אחרות הם לא יודעים איך לומדים שברים פשוטים.

 

נקודת המבט של הילד שונה מזו של ההורה, בגיל הזה הילד ממשיך להתפתח מבחינה קוגנטיבית. הוא סקרן, שואל שאלות ומחפש הגיון בדברים שהוא לומד ושומע. אם לא תהיה לו תשובה המוח, באופן טבעי יכון לכך שתהיה לו תשובה בין אם זה נכון ובין אם לא. להורה בשלב זה ברור ומובן מה זה שברים ואיך משתמשים בזה ביום יום. איך שלם נחצה לשניים, שלושה ואף יותר.

לקורס המלא לחצו כאן

לחיוג לחצו 052-8658460

כדי לדעת איך ללמוד שברים תחילה יש להבין שיש פה מעבר מנושא ברור מוחשי וקל שהילד מכיר כבר מהיותו בגן, אל נושא חדש, לא מוכר, שמצריך קודם כל הסבר והגיון ביחד עם המחשה ויזואלית וזאת במטרה להקל עליו את תהליך הלמידה.

כשההורה יושב עם הילד שלו על שיעורי בית בחשבון חשוב שהוא ידע איך ללמד שברים פשוטים כי אחרת הילד ירגיש תסכול וייאוש על כך שהוא לא מצליח להבין  והילד עלול לחשוב מחשבות ביחס לעצמו שהוא טיפש, לא מבין וביחס להוריו שהו מאכזב אותם, לא עומד בציפיות כי "איך יכול להיות שאני לא מבין" ותסכול מצד ההורה שבו הוא לא מצליח ללמד את הילד. תסכול זה עלול להוביל לוויכוחים ומריבות מיותרים שפוגעים במערכת היחסים בן ההורה לילד ולכן בטרם ישבתם עם ילדכם על שיעורי הבית הכינו את עצמכם לכך שאתם צריכים לדעת איך ללמד שברים פשוטים.

איך ללמד שברים פשוטים – שיטות קלות

מומלץ להשתמש באביזרים ויזואליים כדי להמחיש מה זה המושג שבר. כך גם הילד יזכור ויטמיע יותר טוב. בשלב זה אל תכנסו עדיין להסברים וחישובים, אלא התמקדו בהיגיון וודאו שהוא מבין. אחרי שהבין תוכלו לעבור לשלב הבא: הסבר על הרכב שבר, מה החלקים המרכיבים אותו, מה השמות, איך מחליטים מה יהיה המספר שמופיע למעלה ומה המספר שמופיע למטה וגם כאן מומלץ לתת דוגמאות והמחשה. 

בשלב הבא, שלב מתקדם יותר כמו תוכלו לעבור לתרגילי חיבור וחיסור, כפל וחילוק עם שברים. מומלץ להתחיל עם תרגילי חיבור וחיסור עם מכנה משותף ושוב ליד כל תרגיל לצייר ציור מוחשי. לאחר מכן תוכלו לשלב בתרגילים שמכילים את השברים הפשוטים גם שלם ורק אז לעבור לנושא של שבר מדומה ושבר מעורב ושברים עם מכנים שונים.

עם המון סבלנות והקפדה על ההיגיון הילד שלכם יבין את נושא השברים, יצליח לפתור תרגילים בכוחות עצמו והביטחון שלו יעלה.

על מנת להקל על הילדים כך שתהיה להם חוויה נעימה, אנו בעט ללמוד פיתחו קורס דיגיטלי המכיל 18 סרטוני וידאו ללימוד נושא שברים בצורה פשוטה וברורה.
הילד יכול לצפות בסרטונים בכל שלב ובכל זמן שנוח לו ללא הגבלה – לפרטים נוספים אודות הקורס לחצו כאן

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

פרטייך נקלטו בהצלחה

תודה שפנית אלינו!

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

אשמח לתת לכם הצעת מחיר!

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם

לפרטים נוספים
או הזמנה טלפונית

פתח תקווה

דילוג לתוכן