שברים מעורבים כיתה ה

שברים מעורבים

שברים מעורבים

לרוב, הורים לילדי כיתות ה וכיתות ו מבינים כי בשנים אלו הילדים קופצים מדרגה מבחינת יכולת הלימוד. בשנים אלו הילדים נדרשים לקרוא טוב יותר, להתחיל להכיר שפה נוספת ובכל הנוגע לחשבון, הם כבר עברו את הבסיס שכלל חיבור, חיסור, כפל וחילוק ועתה הם נכנסים לעולם מורכב הרבה יותר של שברים מעורבים. לימוד שברים כיתה ה הוא חלק בסיסי אשר מהווה תשתית ללימודי ההמשך בכיתות הגבוהות. ילדים שיצליחו להפנים את הדרישות והתרגילים סביר שיצליחו יותר בתרגילים מורכבים יותר בעתיד.


לקורס המלא לחצו כאן

לחיוג לחצו 052-8658460

בתחילת לימודי השברים על הילדים להבין את המבנה החדש של המספרים. במקום לחשב משמאל לימין עכשיו יש להסתכל על המספר גם מלמעלה למטה. כהורים, כדאי לשים לב שהילדים שהגיעו לכיתות ה ו-ו כבר יודעים לקרוא את השבר כמו שצריך. במקרה שיש לנו ספק, עלינו לעבור איתם ולוודא כי הם מבינים את הכיתוב החדש. יש לזכור כי בסיס טוב חשוב ללמידה בהמשך הדרך.

למה לצפות בלימוד שברים מעורבים?

שברים מעורבים כיתה ה – חשוב שהילדים ידעו לקרוא את התרגילים בצורה הנכונה. שברים מעורבים משלבים בין מספר שלם לבין שבר והתרגילים שהילדים צפויים לקבל הם העברת השבר המעורב לשבר מדומה. התרגול מתחיל בדרך כלל בכיתה ה וממשיך לכיתה ו ולמעשה גם לאחר מכן. על מנת להעביר שבר מעורב לשבר מדומה יש להכפיל את השלם במספר שנמצא במכנה, לאחר מכן לחבר לתוצאה את המונה. את התוצאה יש לכתוב במונה של השבר המדומה ובמכנה לכתוב את המספר המקורי (כיוון שאינו משתנה). כלומר להעתיק את המכנה כמו שהוא.

כיצד להתמודד חומר הלימוד?

הורים רבים תוהים כיצד הם יכולים להתמודד מול חומר לימוד שברים כיתה ו או ה, זאת מאחר ועברו הרבה שנים מאז שלמדו את החומר בעצמם וסביר כי ששכחו. באופן עקרוני אנחנו יכולים להגיד כי זהו התפקיד של המורים, אך בכל כיתה יהיו תלמידים שיצליחו להבין את החומר וכאלה שיזדקקו לסיוע ועזרה. להורים יכול להיות תפקיד משמעותי כאשר השלב הראשון הוא לדעת במה מדובר.

רבים מההורים שכחו מזמן את פעולות השברים, ולכן כשהם מגיעים לסייע לילדים הם מתבלבלים בעצמם. רצוי לקרוא את ההסבר על הפיכת השבר המעורב לשבר מדומה ולבצע תרגולים לפני העזרה לילדים. לאחר מכן מומלץ להתחיל בתרגילים פשוטים ולבדוק האם הילדים באמת מבינים מה נדרש מהם. אחד הקשיים הגדולים של החשבון (וקושי זה יכול להתלוות גם לתיכון) טמון באי ההבנה של התרגיל עצמו. כדאי להגדיל לעשות ולכתוב בגדול את סדר הפעולות כך שהילדים לא יפספסו אותן.

תרגיל נוסף שהילדים יתבקשו לבצע הוא העברת שבר מדומה לשבר מעורב. לשם כך עליהם להבין כי השבר שעומד לפניהם הוא אכן מעורב ורק לאחר מכן ניתן לבצע את התרגול עצמו. גם כאן, כדאי לפרק את התרגול לשלבים וכך לצלוח עם לימודי שברים לכיתה ה ולכיתה ו.

איך ללמוד שברים מעורבים בקלות?

אם אתם מחפשים מידע על לימוד שברים כיתה ה אתם יכולים למצוא אותם באתר של עט ללמוד. המטרה שלנו היא להפוך את הלמידה למהנה ופשוטה במיוחד כאשר מדובר בנושא שילדים מסתבכים בו ואז מפתחים מחשבות ואמונות מוטעות לגבי היכולות שלהם וברגע שהם מבינים ורואים כמה זה פשוט, ההצלחה מגיעה. כל מה שצריך זה הסבר פשוט ותרגול שקל להתחבר אליהם. ולכן פיתחנו קורס דיגיטלי המכיל 18 סרטוני וידאו ללימוד נושא השברים בצורה פשוטה וברורה עם דפי עבדוה לתרגול והטמעה.

הילד יכול לצפות בסרטונים בכל שלב ובכל זמן שנוח לו ללא הגבלה – לפרטים נוספים על הקורס לחצו כאן

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

פרטייך נקלטו בהצלחה

תודה שפנית אלינו!

מבטיחה לחזור בהקדם!

מלאו את פרטיכם בטופס הבא:

אשמח לתת לכם הצעת מחיר!

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם

לפרטים נוספים
או הזמנה טלפונית

פתח תקווה

דילוג לתוכן