בלוג

שבר מעורב הסבר

שבר מעורב הסבר

הילדים שלנו מתפתחים כל הזמן, ולאחר כל הישג לימודי הם מגלים שיש עוד עולם שלם ללמוד. עולם המספרים מרתק רבים, אך גם אלו שבתחילה מתחברים אליו ואל הפעולות הראשוניות של חיבור וחיסור, עלולים למצוא עצמם מבולבלים כשמתחילים לימודי השברים.
שברים מעורבים כיתה ה

שברים מעורבים כיתה ה

לרוב, הורים לילדי כיתות ה וכיתות ו מבינים כי בשנים אלו הילדים קופצים מדרגה מבחינת יכולת הלימוד. בשנים אלו הילדים נדרשים לקרוא טוב יותר, להתחיל להכיר שפה נוספת ובכל הנוגע לחשבון, הם כבר עברו את הבסיס שכלל חיבור, חיסור, כפל וחילוק ועתה הם נכנסים לעולם מורכב הרבה יותר של שברים.
אנגלית לכיתה ה קטעי קריאה

אנגלית לכיתה ה קטעי קריאה

אנגלית היא אחת השפות שילדים שמחים ללמוד, אך בו זמנית הם עלולים לחשוש ממנה. חיפוש אחר חומר של אנגלית לכיתה ה קטעי קריאה יכול לעזור להם לקבל את הגירוי שהם זקוקים לו. קריאה באנגלית לכיתה ה צריכה להיות מעניינת ככל האפשר אך ברמה שילדים יכולים לקרוא ולכן דפי הקריאה יכולים לעזור.
כללים של פרזנט פרוגרסיב

כללים של פרזנט פרוגרסיב

אחת התופעות הידועות והמוכרות בישראל אצל נערים ונערות שסיימו צבא, היא אחרי שחסכו לא מעט כסף בעבודה מועדפת, מלצרות או כל סוג אחר של עבודה, הם אורזים את מטלטליהם וטסים לטיול בחול. מועד הטיול נקבע מראש אצל רובם, אך כמו כל דבר, גם זה נתון לשינוי. היעד יכול להיות כל יבשת מבין שש היבשות וכל מדינה. לטענתם, מטרת הטיול היא לנקות את הראש אחרי השירות הצבאי, לבלות וליהנות לפני השלב הבא בחייהם: לימודים ובניית חייהם כאזרחיים, במטרה לבנות בית ולהקים משפחה.
Present Progressive חוקים

פרזנט פרוגרסיב הסבר

אנגלית היא השפה המדוברת ביותר בעולם. במדינות רבות שאינן דוברות אנגלית כשפת אם כמו ארה"ב, אוסטרליה ואנגליה, לומדים אותה הילדים בבית הספר בשלבים מוקדמים כשפה שניה. וגם אצלנו, בישראל. באנגלית, כמו בכל שפה, יש כללי דקדוק. אחד הזמנים מתוך זמני ההווה אותם לומדים הילדים בבית הספר נקרא  Present Progressiveשפירושו "הווה מתמשך".
לימודי אימון אישי לילדים ונוער

לימודי אימון אישי לילדים ונוער

בכל שלבי ההתפתחות של תינוק יש מעקב, במטרה לבדוק התפתחות תקינה ואיתור בעיות מוקדם ככל האפשר. לכל שלב יש המאפיינים אותם נצפה לראות אצל הילד, ולכל ילד קצב התקדמות  משלו. בכל שלבי ההתפתחות יש טווח של פעולות אותן אנו מצפים מהילד לעבור, טווח המעיד על התפתחות תקינה. כך למשל, מצופה מתינוקות להתהפך בין גיל ארבעה לשישה חודשים.
לימוד כתיבת אותיות בעברית

לימוד כתיבת אותיות בעברית

למידת האותיות מתחילה כבר בגן החובה, בו מעודדים את הילדים ללמוד אותיות בעברית. ילדים רבים מגיעים לכיתה א כשהם יודעים לכתוב את שמם ולעתים מספר מילים נוספות. בעברית קיים הבדל בין אותיות "כתב יד" לאותיות ה"דפוס". לימוד אותיות בעברית יכול להיות מהנה ומרתק לחלק מהילדים, אך הוא יכול להיות קשה ומסורבל לאחרים. הורים רבים נתקלים בקשיים כשהם רוצים לעזור לילדיהם ולשם כך ריכזנו מספר טיפים לעזרה.
אותיות א ב לילדים

אותיות א ב לילדים

ילדים רבים מתרגשים להגיע ליום הראשון של הלימודים. בשלב זה חלקם מכירים מראש את אותיות ה א ב, במלואן או בחלקן ואחרים ילמדו אותן לראשונה במהלך השנה הראשונה. באופן טבעי חלק מהילדים מתקדמים במהירות גבוהה יותר מאחרים, אך חשוב לדעת כי גם אלו שמתעכבים עם הלימוד יגיעו לשלב שהם יודעים את כל האותיות, אך יתכן והם יצטרכו יותר תרגול אותיות א ב.
קריאה עם ניקוד לכיתה א

קריאה עם ניקוד לכיתה א

תהליך רכישת הקריאה מתחיל אצל רב הילדים בכיתה א'. המעבר למסגרת חדשה על כל היבטיה מייצר התרגשות גם אצל ההורים וגם אצל הילדים.
צמצום והרחבת שברים הסבר

צמצום והרחבת שברים הסבר

בשלוש השנים הראשונות בבית הספר לומדים הילדים במקצוע החשבון נושאים רבים. עיקר הדגש הוא על מספרים טבעיים, או בשמם השני, מספרים שלמים, בנושא זה, נדרשים לדעת פעולות חשבון כמו חיבור וחיסור, כפל וחילוק, מספר עוקב ומספר קודם, ציר מספרים וכתיבה של המספרים במילים. בכיתה ג' ממשיכים התלמידים להעמיק את הנושא בתחום המבנה העשרוני עד למספרים בתחום הרבבה.

רוצים לדבר איתנו?

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

פרטייך נקלטו בהצלחה

תודה שפנית אלינו!

אשמח לדבר איתכם!

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם

אשמח לתת לכם הצעת מחיר!

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם

לפרטים נוספים
או הזמנה טלפונית

פתח תקווה